Özel Ceyhan Çınar Hastanesi

Hızlı Menü

DOĞUMHANE SERVİSİ

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi,yenidoğan ve çocuk hastalıkları uzman doktorları ve on kişilik hemşire ekibiyle sayıları her geçen gün artan bebeğe hizmet vermektedir.Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde hedefimiz;uzman bir kadronun gözetiminde,en son geçerli olan yenidoğan prensipleriyle bebeklerimizi tedavi etmek ve normal doğan yaşıtları gibi sağlıklı olarak yaşama hazırlamaktır.

Prematüre bebeklerin hassasiyetini önemseyerek her an onlara müdahale edebilecek bilinçli bir kadro ile çalışmak ve anne babaları bebeklerine yaklaştırarak,yoğun bakım girişinden itibaren bebek-aile ilişkisini kurmak en önemli hedeflerimizdir.Bebek dostu olan hastanemizde bütün prematürelerin ve hasta bebeklerin anne sütü ile beslenmeleri amaçlanmaktadır.

Ünitemiz diğer hastanelerden de bebek kabul etmektedir.diğer hastanelerden alınan hasta bebek için transport(nakil)sırasında Yoğun Bakım ortamı ekibinden olan kadromuzla,bu nakil gerçekleştirilmektedir.Transport ekibinin donanımı şu şekildedir;transpor küvözü,monitör,solunum cihazı ve oksijen kaynağı,aspiratör,serum pompası.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz hastanemizin 3.katında yer almaktadır. 6 yataklı olup,kapasite 8 yatağa çıkarılabilmektedir.Her yatak başında kalp atım hızını solunum sayısı,tansiyon,satürüzasyon ölçen bebeğe uygun monitör mevcuttur.Anneler için süt sağma ortamı ve elektrikli süt sağma pompaları mevcuttur.

Ünitemizde damar yoluyla tam beslenme,fototerapi,ventilatör tedavisi,sürfaktan uygulaması,göbek damarlarına katater takılması,kan değişimi,ciltten kalbe kadar uzanan ince damar yolu takılması,yatak başı beyin ultrasonu,yatak başı kalp ekokardiyografisi yapılabilmektedir.