Özel Ceyhan Çınar Hastanesi

Hızlı Menü

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yeni Koronavirüs (SARS-CoV-2) ilk olarak Çin’in Vuhan şehrinde tespit edilen ve  solunum yolu enfeksiyonu yapan bir virüstür; COVID-19’a sebep olur. Bu hastalık yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, burun akıntısı, kas ve eklem ağrısı, halsizlik, koku ve tat alma duyusu kaybı, ishal gibi belirtilerle kendini gösterir.

Koronavirüsler (CoV) tek zincirli RNA’ya sahip, zarflı, yüzeyinde protein çıkıntıları olan büyük bir virüs ailesidir. Hafif ve orta derecede şiddetli solunum yolu hastalıklarının yanı sıra MERS (Orta Doğu Solunum Sendromu), SARS (Şiddetli Akut Solunum Sendromu) ve COVID-19 gibi şiddetli seyreden hastalıklardan da sorumludur.

Özellikle ateş düşürücü ilaç içmenize rağmen düşmeyen ateşiniz ya da nefes darlığınız varsa maskenizi takarak sağlık kuruluşuna müracaat etmelisiniz, ya da şikayetleriniz kendinizin hastaneye başvurmasını önleyecek kadar şiddetli ise 112’yi arayarak durumunuzu bildirmelisiniz. 

Belirlenen sağlık kurumlarında ve Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen özel hastane, laboratuvarlarda 170 TL karşılığında test yaptırabilirler.

Muayene olmak istediğiniz hekimi hastanemizi arayarak yada internet üzerinden  randevu alarak seçebilirsiniz.

Hastanemizde Radyoloji biriminde; Rontgen , Ultrasonografi, Mamografi, Doppler, Mide-Kolon grafi, IVP, MR ve Tomografi hizmetleri verilmektedir. Verilen bu hizmetler randevu ile gerçekleştirilmektedir.
Hastanemizde randevu aldığınız birimin randevu tarih ve saatine uyunuz. Randevuya gelemeyecekseniz ilgili yerlerle iletişime geçerek randevunuzu iptal ettiriniz, bu sayede gereksiz bekleme sürelerinin önüne geçileceği için hizmetimiz sizlere daha kısa sürede verilebilecektir.
Eğer sizden röntgen istendi ise; Poliklinik sekreteri tarafından size verilen yönlendirme pusulası ile giriş kattaki poliklinik röntgen kayıt bölümüne giderek kaydınızı yaptırınız.
Size verilen fişin üzerinde ki saatte, belirtilen röntgen çekim odasının önünde bulununuz.Görevli teknisyenlerinin çağrısı doğrultusunda filminizi çektirebilirsiniz.
Filminizi çektirdikten sonraki ilk yarım saat içinde poliklinik röntgen kayıt bölümünde sekreterden filminizin sonucunu alabilirsiniz.
Eger sizden Ultrason istendi ise; Poliklinik sekreteri tarafından size verilen yönlendirme pusulası ile Servis Röntgen, Ultrason kayıt bölümüne giderek kaydınızı yaptırınız.
Size verilen çekim tarihi ve saati ile birlikte sıranızı bekleyiniz.
Sıranız geldiğinde ultrasonunuzu çektirmek için içeriye giriniz.

Sağlık sorunlarınızla ilgili bilgilere Tıbbi Birimler ve Merkezler, ilgili doktorlara ise her Birimin kendi içerisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde yer alan Doktorlar sayfasında da tüm doktorlarımız alfabetik olarak yer almaktadır.

Web sitemizin Anlaşmalı Kurumlar sayfasından, Hastanemizle anlaşmalı Özel Sigorta Şirketlerini görebilir, bu şirketlerle olan anlaşma içeriklerini Hastanemizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Hastalıklarla ilgili bilgileri Sağlık Rehberi, rahatsızlıkla ilgili bir doktor bulmak için Bölümler sayfasındaki doktor listesini kullanabilirsiniz.